صفحه نخست  قرآن کریم   نهج البلاغه  صحیفه سجادیه  ارسال سوال  تماس با ما  
  اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِي كُلِّ سَاعَةٍ وَلِيّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِيلًا وَ عَيْناً حَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِيهَا طَوِيلا           
یکشنبه  ٢٩/١١/١٣٩٧
تصاویر برگزیده

حضور استاد سید مجتبی نورمفیدی در مراسم تشییع پیکر آيت الله سید جعفر خوانساری- قم - 1397حضور استاد سید مجتبی نور مفیدی در تجلیل از حضرت آیت الله نورمفیدی به عنوان چهره برتر در عرصه تبلیغ و ارتباطات در سی و هفتمین سالگرد رحلت علامه طباطبایی ١٣٩٧حضور استاد سید مجتبی نور مفیدی در نشست طلاب ممتاز استان گلستان مقیم قمحضور استاد سید مجتبی نور مفیدی در جمع طلاب جدیدالورود استان گلستان به حوزه علمیه قمکرسی درس خارج اصول فقه استاد سید مجتبی نور مفیدی در مدرسه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانیپیوندها

پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نورمفیدیپایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی میرداماد گرگانپایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه الزهرا (س) گرگانپایگاه اطلاع رسانی مرکز فقهی ائمه اطهار(علیهم السلام)پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گرگانگفتار

آسیب شناسی امر به معروف و نهی از منکرغیبت و حیرتچندرسانه ای

نرم افزار خارج فقهنرم افزار خارج اصولاوقات شرعی

اخبار

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب یازدهم محرم ـ مکتب الحسین گرگان

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب یازدهم محرم ـ مکتب الحسین گرگان

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در آخرین جلسه از سلسله جلسات شرم و حیا که شب یازدهم ماه محرم در مکتب الحسین گرگان آغاز شد، گفت: نبی مکرم اسلام (ص) پنج درجه مهم در زمینه شرم و حیا بیان کردند که توجه به آنها موجب تحول در زندگی انسان می شود.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب دهم محرم ـ مکتب الحسین گرگان
حیای ظاهری و باطنی

حیای ظاهری و باطنی

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در ادامه سلسله مباحث خود درباره شرم و حیا، حیای ظاهری و باطنی را توضیح داد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در دهمین شب ماه محرم در مکتب الحسین (ع) گرگان گفت: حیای باطنی به چند دسته تقسیم می شود که مهمترین آنها حیا در دیدن، حیا در شنیدن، حیا در سخن گفتن و حیا در خوردن هستند.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب نهم محرم ـ مکتب الحسین گرگان
حیا راه و رسم زندگی را به ما می آموزد

حیا راه و رسم زندگی را به ما می آموزد

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: یک حالت درونی و فطری در همه انسان ها قرار دارد که بر اساس آن همه می خواهند خود را خوب جلوه دهند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در نهمین شب ماه محرم در مکتب الحسین (ع) گرگان افزود: در این زمینه یک تفاوت بین ادیان و مذاهب مختلف وجود دارد که آن مربوط به ناظر و بیننده است.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب هشتم محرم ـ مکتب الحسین گرگان
حیا یکی از عوامل جلوگیری از انحراف است

حیا یکی از عوامل جلوگیری از انحراف است

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: شرم و حیا یکی از عوامل جلوگیری از انحراف در جامعه است. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در هشتمین شب ماه محرم در مکتب الحسین (ع) گرگان افزود: حضرت علی (ع)، حیا را سبب پاکدامنی معرفی کرده است.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب هفتم محرم ـ مکتب الحسین گرگان
حیای مثبت، کلید حل مشکلات است

حیای مثبت، کلید حل مشکلات است

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم، شرم و حیا را به نقل از پیامبر گرامی اسلام (ص) به دو دسته مثبت و منفی تقسیم کرد و گفت: حیای مثبت، کلید حل مشکلات فردی و اجتماعی است. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در هفتمین شب ماه محرم در مکتب الحسین (ع) گرگان افزود: همه انسان ها صرف نظر از مسلمان و غیرمسلمان، از همه نژادها، ملل و فرهنگ ها، حالت درونی شرم و حیا را دارند.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب ششم محرم ـ مکتب الحسین گرگان
بی شرمی و بی حیایی، یکی از مشکلات مهم جامعه است

بی شرمی و بی حیایی، یکی از مشکلات مهم جامعه است

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم، یکی از مشکلات دنیای امروز را دریده شدن پرده های شرم و حیا عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در ششمین شب ماه محرم در مکتب الحسین (ع) گرگان افزود: امروز در دنیای متمدن، بی حیایی، بی شرمی و وقاحت، فریاد همه را بلند کرده است.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب دوازدهم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
فضائل اهل بیت(ع)

فضائل اهل بیت(ع)

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با بیان اینکه اهل بیت (ع) از این نظر که برای ما نعمت هستند، حقوقی بر گردن ما دارند، گفت: اکثر این حقوق از نظر عقلی، ثابت شده هستند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی شب دوازدهم ماه محرم در مسجد گلشن گرگان افزود: اگر یک فرد معمولی، لطفی در حق ما کند، نسبت به او احساس دین کرده و تلاش می کنیم محبت او را جبران کنیم، بر همین اساس، باید به حقوق اهل بیت (ع) که حجت پروردگار بر روی زمین هستند، جامه عمل بپوشانیم.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب یازدهم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
آیات زیادی در قرآن درباره امامت حضرت علی (ع) و اهل بیت آمده است

آیات زیادی در قرآن درباره امامت حضرت علی (ع) و اهل بیت آمده است

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: اهل بیت (ع) در نظام تکوین، واسطه فیض هستند؛ لذا ولایت تکوینی دارند و هم واسطه عروج از نفسانیت به سوی مقام قرب و لقاء حق تعالی می باشند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی شب یازدهم ماه محرم در مسجد گلشن گرگان افزود: در زیارت جامعه کبیره آمده است پروردگار شما را به صورت نورهایی خلق کرد که اطراف عرش الهی حلقه زده بودید، سپس بر ما منت نهاد و شما را در خانه هایی قرار داد که در آن خانه ها اسم، یا د و نام او بلند شود.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب دهم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
رجوع به فقاهت، فقیه و عالم ربانی، ضروری است

رجوع به فقاهت، فقیه و عالم ربانی، ضروری است

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: اهل بیت و ائمه معصومین (ع) دارای مقامات معنوی هستند که این مقامات قابل نصب نیستند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی شب دهم ماه محرم در مسجد گلشن گرگان افزود: اینها واسطه وجود و عروج، جاری شدن برکات و فیوضات الهی به عوالم وجود و وسیله عروج انسان ها به عالم قرب و مقام قرب الهی هستند.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب نهم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
فطرت، دین، انبیاء و ائمه، الگوی انسانیت هستند

فطرت، دین، انبیاء و ائمه، الگوی انسانیت هستند

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با بیان اینکه طبق حدیث قدسی، پروردگار، گنج مخفی بود، گفت: ذات اقدس الهی در این حدیث قدسی فرمود من گنج مخفی بودم، دوست داشتم شناسایی شوم؛ لذا دست به خلقت انسان زدم.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب هشتم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
جایگاه و منزلت اهل بیت (ع) در نظام هستی

جایگاه و منزلت اهل بیت (ع) در نظام هستی

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در ادامه سلسله مباحث شب های گذشته درباره مهمترین دیدگاه های نسبت به اهل بیت (ع)، صحیح ترین دیدگاه را حد وسط دانست. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در هشتمین شب ماه محرم در مسجد گلشن گرگان افزود: امام محمد باقر (ع) در روایتی فرمودند: ای جماعت شیعیان آل محمد! راه غالیان و تالیان را درپیش نگیرید، حد وسط را برگزینید.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب هفتم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
فرهنگ شیعی نسبت به اهل بیت (ع) دچار نقص معرفتی است

فرهنگ شیعی نسبت به اهل بیت (ع) دچار نقص معرفتی است

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم گفت: در فرهنگ شیعی نسبت به اهل بیت (ع)، نقص معرفتی ایجاد شده و متاسفانه برخی از مداحان و سخنرانان، به آن دامن می زنند. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در هفتمین شب ماه محرم در مسجد جامع گلشن گرگان در ادامه مباحث شب گذشته درباره مهمترین دیدگاه های رایج نسبت به اهل بیت (ع)، چهارمین دیدگاه را نقص معرفتی نسبت به اهل بیت (ع) عنوان کرد.
ادامه مطلب

سخنرانی استاد نورمفیدی در شب ششم محرم ـ مسجد گلشن گرگان
حدیث ثقلین مورد قبول بزرگان اهل سنت است

حدیث ثقلین مورد قبول بزرگان اهل سنت است

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان اینکه حدیث ثقلین مورد قبول بزرگان اهل سنت است، گفت: حدیث مشهور ثقلین در بسیاری از کتب سنی همانند کتب شیعه، نقل شده است. به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، آیت الله سید مجتبی نورمفیدی در ششمین شب ماه محرم در مسجد جامع گلشن گرگان افزود: هیچ کتاب روایی اهل سنت را نمی توان یافت که این حدیث در آن نقل نشده باشد.
ادامه مطلب

حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی نورمفیدی در گفتگو با حریم امام
درایت غدیر، مهمتر از روایت غدیر

درایت غدیر، مهمتر از روایت غدیر

عید سعید غدیر خم، اکمال رسالت از جانب نبی مکرم اسلام و اعلام رسمی و علنی ولایت و رهبری امیرمؤمنان علی علیه السلام بر جامعه اسلامی، بهانه‌ای‌ست تا بار دیگر، آنچه پیامبر در طول حیات خود بارها بر آن تأکید داشتند را مرور کنیم. حجت‌الاسلام والمسلمین «سید مجتبی نورمفیدی»، مدرس دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، عضو هیئت امنا و هیئت مدیره مرکز فقهی ائمه اطهار، مؤلف و پژوهشگر‌ دینی، در این زمینه می‌گوید: «به تعبیر امام راحل(س)، نصب علی(ع) از مقامات معنوی آن حضرت نیست؛ بلکه مقامات معنوی او باعث شد به خلافت نصب شود».
ادامه مطلب

بیانات استاد نورمفیدی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم در پایان درس خارج فقه
اهمیت و جایگاه تبلیغ و ویژگی‏های مبلغ

اهمیت و جایگاه تبلیغ و ویژگی‏های مبلغ

با توجه به فرار رسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) و دهه عاشورا چند نکته را در رابطه با تبلیغ و ضرورت آن در این ایام اشاره می‏کنیم: الف) اهمیت و جایگاه تبلیغ مسئله تبلیغ از مسائل بسیار مهم و در عین حال لازم و ضروری است؛ مرحوم شهید مطهری رابطه با تبلیغ می‏فرمایند: «اگر بگوییم مقام تبلیغ اسلام، رساندن پیام اسلام به عموم مردم، معرفی و شناساندن اسلام به صورت یک مکتب، از مرجعیت تقلید کمتر نیست، تعجب نکنید . مقامی است در همان حد.»
ادامه مطلب

بیانات استاد نورمفیدی به مناسبت عید غدیر در پایان درس خارج فقه
غدیر و وظیفه ما

غدیر و وظیفه ما

ضمن تبریک عید سعید غدیر به مناسبت این عید بزرگ چند جمله¬ای را در این رابطه و وظایفی که نسبت به این روز بر عهده ماست، بیان می‏کنیم. غدیر حقیقتی است که باید با اتصال به این حقیقت، معرفت و آگاهی و شناخت و قرب به حق تعالی بیشتر شود؛ آنچه که در گرامی داشت این روز گفته شده از روزه گرفتن که حتی بنا بر نقل بعضی از منابع اهل سنت روزه در این روز به اندازه 60 سال ثواب دارد یا مثلاً در این روز چه اعمالی مستحب است و چه کارهایی خوب است انجام شود حاکی از اهمیت این روز است. کمتر روزی در طول سال با این ارزش و قدر و منزلت وجود دارد اما همه اینها برای این است که ما به آن اساس و عمق مسئله غدیر توجه کنیم؛
ادامه مطلب

استاد نورمفیدی
کسب معرفت و طلب مغفرت مهم‌ترین اعمال شب قدر است

کسب معرفت و طلب مغفرت مهم‌ترین اعمال شب قدر است

کسب معرفت و طلب مغفرت از مهمترین اعمال شب قدر است. استاد نورمفیدی بابیان این مطلب در اجتماع مردم در مسجد علی‏بن ابیطالب(ع) گرگان و در شب بیست یکم ماه رمضان اظهار داشت: شب قدر شب بیدار شدن دل‏ها و اوج گرفتن و پرواز کردن است و به همین جهت خداوند متعال آن را از هزار ماه برتر دانسته است. زیرا هزار ماه حدود هشتاد سال بوده ولذا اگر انسان تلاش بکند و با آمادگی به استقبال این شب برود می‏تواند ره صد ساله را یک شبه طی نماید.
ادامه مطلب

استاد نورمفیدی
کمک به توسعه آموزش عالی کمک به امنیت در کشور است

کمک به توسعه آموزش عالی کمک به امنیت در کشور است

مراسم افتتاح بنیاد مردمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با حضور ریاست و مدیران این دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اساتید و اعضای هیئت علمی و جمعی از خیرین در محل تالار خلیج فارس این دانشگاه برگزار شد. در این مراسم که در شب میلاد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد، استاد سیدمجتبی نورمفیدی ضمن گرامیداشت میلاد کریم اهل بیت(ع) به تقارن افتتاح این بنیاد با ایام ولادت امام مجتبی(ع) اشاره کرد و گفت: امام حسن(ع) چندبار ثروت و دارایی خود را در راه خدا بین نیازمندان تقسیم کرد و این می‏تواند برای ما سرمشق خوبی باشد که حداقل بخشی از نیاز مستمندان را با اختصاص قسمتی از درآمد خود برطرف کنیم.
ادامه مطلب

استاد نورمفیدی
هشدار معصومین(ع) در مورد حیرت در دوران غیبت

هشدار معصومین(ع) در مورد حیرت در دوران غیبت

رسول گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) در مورد عصر غیبت و حیرت‌های آن هشدار داده‏اند. استاد سیدمجتبی نورمفیدی با اعلام این مطلب در جمع مردم گرگان در محل امامزاده نور که در صبح نیمه شعبان و برای برگزاری مراسم دعای ندبه اجتماع کرده بودند گفت: در روایات متعددی ضمن بشارت به مهدی موعود(عج) به امکان انحراف و گمراهی مردم در این دوران اشاره شده است.
ادامه مطلب

استاد سید مجتبی نورمفیدی در اجتماع روزه‌داران گرگانی
رفق و مدارا مهمترین نیاز اخلاقی جامعه ما است

رفق و مدارا مهمترین نیاز اخلاقی جامعه ما است

رفق و مدارا و پرهیز از غلظت و شدت و تندی در همه امور مهمترین نیاز دنیای اسلام و جامعه ماست. استاد سیدمجتبی نورمفیدی در اجتماع بزرگ مردم گرگان در روز بیست و یکم ماه رمضان در مصلی این شهربا اشاره به مشکلات بزرگی که در کشورهای اسلامی از رهگذر غلظت و شدت و خشونت به نام اسلام پدید آمده، اظهار داشت: امروز با بزرگنمایی چند گروه بی‌خبر از اسلام و عامل استکبار چهره نامطلوبی از اسلام در اذهان مردم دنیا ارائه می‏شود در حالی که مسیحیت با رفق و مدارا و ملایمت مشغول فتح کشورهای آفریقایی است.
ادامه مطلب

استاد سیدمجتبی نورمفیدی در جمع مردم گرگان در محل امامزاده نور
هشدار معصومین(ع) در مورد حیرت در دوران غیبت

هشدار معصومین(ع) در مورد حیرت در دوران غیبت

رسول گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) در مورد عصر غیبت و حیرت‌های آن هشدار داده‏اند. استاد سیدمجتبی نورمفیدی با اعلام این مطلب در جمع مردم گرگان در محل امامزاده نور که در صبح نیمه شعبان و برای برگزاری مراسم دعای ندبه اجتماع کرده بودند گفت: در روایات متعددی ضمن بشارت به مهدی موعود(عج) به امکان انحراف و گمراهی مردم در این دوران اشاره شده است. وی با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) در مورد عصر غیبت که فرمود: «کائن فی اُمتی ما کان فی بنی اسرائیل حذو النعل بالنعل» ضمن بیان غیبت موسی(ع) و ضلالت و حیرت بنی‌اسرائیل اضافه کرد: آن غیبت سی روزه وقتی چهل روز شد عده‏ای گمراه و به بت‏پرستی روی آوردند و مجذوب و شیفته گفته‏های سامری شدند.
ادامه مطلب

بیانات استاد نورمفیدی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ر)
مقصد اعلای امام خمینی در انقلاب الهی شدن جامعه بود

مقصد اعلای امام خمینی در انقلاب الهی شدن جامعه بود

استاد سید مجتبی نورمفیدی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد جواد الأئمه(ع) گرگان و در جمع مردم کوی انقلاب این شهرستان گفت: امام خمینی ابتدا خود، الهی شد و سپس قیام خود را آغاز کرد و مقصد اعلای او در انقلاب این بود که جامعه الهی شود. استاد دروس خارج حوزه علمیه قم ضمن برشمردن برخی از ویژگی¬های شخصیتی امام خمینی اظهار داشت: برجسته ترین ویژگی امام(ره) این بود که او یک انسان الهی بود و از ابتدا هم از هرگونه عملی که منافی با این مقصد بود اجتناب می کرد و هیچگاه در جهت ترویج خود قدم برنداشت و تنها در صدد بود که اسلام تقویت شود ولو آنکه پرچم تقویت اسلام در دست دیگری باشد.
ادامه مطلب

بیانات استاد نورمفیدی در درس خارج اصول به مناسب ولادت امیرالمومنین(ع)
علی (ع) جامع فضائل انبیاء

علی (ع) جامع فضائل انبیاء

رسول گرامی اسلام (ص) می‏فرمایند: «من اراد ان ینظر الی آدم فی علمه و الی نوح فی فهمه و الی ابراهیم فی حلمه و الی یحیی بن زکریا فی زهده و الی موسی بن عمران فی بطشه فلینظر الی علی بن ابیطالب (ع)» ؛ کسی که می‏خواهد به آدم (ع) در علمش نظر کند، به نوح (ع) در فهمش نظر کند، به ابراهیم (ع) در حلمش نظر کند، به یحیی بن زکریا (ع) در زهدش نظر کند و به موسی بن عمران در بطشش (کسی که حمله می‏کند و خرد می‏کند، همچنین به معنای غضب، شوکت و هیبت هم آمده است) نظر کند به علی بن ابیطالب (ع) نظر کند.
ادامه مطلب

بیانات استاد نورمفیدی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(سلام الله علیها)
رضا و غضب فاطمه (س) تا روز قیامت میزان است

رضا و غضب فاطمه (س) تا روز قیامت میزان است

به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه روایتی را خدمت دوستان عرض می‏کنیم. اهیمت این ایام اقتضاء می‏کند خودمان را به ذکر و یاد حضرت فاطمه زهرا (س) متبرک کنیم که این ذکر و یاد قبل از آن که نفعی برای آن وجود مقدس داشته باشد که ندارد از جهات مختلفی برای خود ما نافع است. وجود مقدس صدیقه طاهر (س) وجودی است که پیامبر (ص) درباره ایشان می‏فرمایند: «اعزّ الناس علیّ»؛ عزیزترین مردم برای من فاطمه (س) است.
ادامه مطلب

بیانات استاد نورمفیدی در درس خارج به مناسبت دهه فجر
لزوم بررسی رشد اخلاقی و معنوی در کنار سایر پیشرفت¬ها

لزوم بررسی رشد اخلاقی و معنوی در کنار سایر پیشرفت¬ها

در ایام دهه فجر هستیم بالاخره این ایام سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است؛ سی و پنج سال از انقلاب یعنی تحول اساسی در همه امور در ایران گذشته انقلاب یعنی زیر و رو شدن ساختار حاکمیت و ساختار مناسبات، ساختار تربیت و به هر حال تغییر ساختار اقتصادی و مناسبات اقتصادی و در یک جمله شرایطی پیش آمد که با رهبری و هدایت امام (ره) و لطف الهی و همراهی جدی روحانیت و پشتیبانی و حرکت مردم یک نظامی شکل گرفت که در آن نظام حداقل جهت کلی حرکت آن جهتی است که اهل بیت (ع) از ما خواسته¬اند و خودشان هم در زمان خودشان مردم را بر همین اساس تربیت کرده¬اند. تعالیم قرآنی و انبیاء هم وقتی انسان ملاحظه می¬کند می¬بیند که در این جهت بوده است.
ادامه مطلب

         10  11  12  
حدیث هفته

قال علی (ع) 

لاتَرُدَّ عَلىَ النَّاسِ كُلَّما حَدَّثُوكَ فَكَفى بِذالِكَ حُمْقاً.   

برای احمق بودن همین بس كه تا مردم سخنی گفتند آن را نقل كنی.   

غرر الحكم ص ۴۳۸دروس خارج98-97
خارج فقه (کتاب النکاح)

زمان: ساعت 8   

مكان: مدرس 27 مدرسه آيت الله العظمی گلپايگاني (ره)  


خارج اصول (ترتب)

زمان: ساعت 9   

مكان: مدرس 27 مدرسه آيت الله العظمی گلپايگاني (ره)  سایر دروس98-97
قواعد فقهیه (تقیه)

روزهای سه شنبه، چهارشنبه 

مکان: مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)  


تفسير (سوره بقره از آیه 25)

روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه 

مکان: خیابان صفائیه، کوچه 19، سمت چپ، فرعی اول، پلاک 32، موسسه دار المعرفة   آثارمقدمه ای بر ضوابط الرضاع


شفاعت اهل بيت (عليهم السلام) حقيقت و قلمروضرورت توسل به اهل بیتمنزلت و امامت اهل بیت علیهم السلامبررسی فقهی بلوغ دخترانکتاب حکماصول اخلاقی قیام امام حسین علیه السلام